ZAPYTANIE OFERTOWE modernizacja dachu - Gródek ul. Chodkiewiczów 25
Termin ważności strony | 2016-08-09 |
---|
I. Zamawiający
Komunalny Zakład Budżetowy
ul. Fabryczna 12/1, 16 - 040 Gródek
NIP: 542-10-30-403, REGON: 050378350
tel. (085)718-01-26, fax (085) 717-53-73
adres e-mail: grodekkzb@poczta.onet.pl
godziny pracy: od poniedziałku do piątku w godz. 700 - 1500
II. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dachu na budynku mieszkalnym w Gródku przy ul. Chodkiewiczów 25.
Zakres prac objętych niniejszym zamówieniem obejmuje:
rozebranie pokrycia z płyt azbestowo - cementowych oraz ich utylizację,
przebudowa 2 szt. kominów wieloprzewodowych wolnostojących (na wyższej części budynku)
założenie folii paro przepuszczalnej na krokwie, ułożenie łat oraz kontr łat na krokwiach po ułożeniu folii,
pokrycie dachu blachą ocynkowaną 0,5 mm trapezową brązową,
wykonanie uziemienia pokrycia dachowego,
pokrycie i obróbka istniejących daszków nad wejściami do budynku blachą jak na dachu,
montaż rynien oraz rur spustowych z obu stron budynku
montaż ław kominiarskich oraz drabinek przeciwśniegowych.
Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień:
45261000-4 - wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne.
45312311-0 - montaż instalacji piorunochronnej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót objętych niniejszym zamówieniem określa dokumentacja projektowa.
Materiały, które zostaną wbudowane, powinny spełniać wymogi zgodnie z warunkami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu, stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 Ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z miejscem realizacji robót oraz ich zakresem, a także zdobył na własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelki dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowanie oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji poniesie Wykonawca.
III. Wymagania stawiane Wykonawcy
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić system wielozmianowy, jeżeli będzie taka konieczność, celem dotrzymania terminu wykonania zadania.
Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
Określenia przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Ze względu na fakt, iż budynek w czasie remontu będzie użytkowany, Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia budynku i placu budowy, umożliwiając tym samym bezpieczne korzystanie z budynku.
Wykonawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie pomieszczeń budynku mieszkalnego przed wpływami warunków atmosferycznych (w szczególności przed zalaniem) w ramach posiadanej polisy OC. W przypadku powstania szkód wewnątrz lokali mieszkalnych, wskutek nienależytego zabezpieczenia budynku, Wykonawca dokona napraw we własnym zakresie i na własny koszt.
Wykonawca udzieli 36 - miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia.
IV. Termin wykonania zamówienia
Przedmiot zamówienia należy zrealizować w terminie 2 miesięcy od daty podpisania umowy.
V. Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
VI. Termin związania ofertą
Składający ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
W uzasadnionych przypadkach, na co najmniej 3 dni przed upływem terminu związania ofertą Zamawiający może tylko raz zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni. Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą samodzielnie, zawiadamiając o tym Zamawiającego.
VII. Opis sposobu przygotowania ofert
Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, w formie pisemnej, w języku polskim, pismem czytelnym.
Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi składający ofertę.
Oferta wymaga podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz przepisami prawa.
Oferta podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy wymaga załączenia właściwego pełnomocnictwa lub umocowania prawnego.
Poprawki w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej ofertę.
Wszystkie strony oferty powinny być spięte (zszyte) w sposób trwały, zapobiegający możliwości dekompletacji zawartości oferty.
Sposób złożenia oferty:
Ofertę należy złożyć w opakowaniu uniemożliwiającym odczytanie jej zawartości bez naruszenia opakowania (np. zaklejona koperta).
Opakowanie należy oznaczyć w następujący sposób:
„Komunalny Zakład Budżetowy, 16 -040 Gródek, ul. Fabryczna 12/1.
Oferta w postępowaniu na „Modernizację dachu na budynku mieszkalnym przy ulicy Chodkiewiczów 25 w Gródku.”
Nie otwierać przed dniem 20 czerwca 2016r. godz. 1015”
Poza oznaczeniami podanymi powyżej, kopertę należy oznaczyć nazwą i adresem Wykonawcy.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za skutki nienależytego oznaczenia opakowania lub nienależytego złączenia kart oferty.
Wykonawca na życzenie otrzyma pisemne potwierdzenie złożenia oferty wraz z numerem, jakim oznakowana została oferta.
W przypadku, kiedy ofertę składa kilka podmiotów, oferta tych Wykonawców musi spełniać następujące warunki:
Oferta powinna być podpisana przez każdego z Wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela/ partnera wiodącego.
Upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela/ partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców występujących wspólnie - należy załączyć do oferty.
Przedstawiciel/partner wiodący winien być upoważniony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań. W przypadku dokonania wyboru oferty Wykonawcy występującego wspólnie przed przystąpieniem do zawarcia umowy o zamówienie publiczne przedłożona zostanie umowa regulująca współpracę Wykonawców występujących wspólnie. Termin, na jaki została zawarta umowa Wykonawców nie może być krótszy od terminu określonego na wykonanie zamówienia.
VIII. Miejsce oraz termin składania ofert
Ofertę przygotowaną zgodnie z częścią VII SIWZ „Opis sposobu przygotowania ofert” należy złożyć do dnia 20 czerwca 2016 r., do godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego.
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20 czerwca 2016 r. o godz. 10.15 w siedzibie Zamawiającego . Otwarcie ofert jest jawne.
Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona Wykonawcy bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający przekaże zebranym Wykonawcom informację o wysokości kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi bezpośrednio po odczytaniu ww. informacji. Po otwarciu ofert przekazane zostaną następujące informacje: nazwa i siedziba Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, cena, termin wykonania zamówienia, okres gwarancji, warunki płatności.
Informacje podawane w trakcie otwarcia ofert zostaną przekazane oferentom nieobecnym wyłącznie na ich pisemny wniosek.
IX. Opis sposobu obliczania ceny
Oferta musi zawierać ostateczną, sumaryczną cenę obejmującą wszystkie koszty z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków oraz ewentualnych upustów i rabatów. Cena podana w ofercie powinna obejmować wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia oraz warunkami stawianymi przez Zamawiającego.
Cena musi być podana w złotych polskich cyfrowo i słownie.
Cena może być tylko jedna za oferowany przedmiot zamówienia, nie dopuszcza się wariantowości cen.
Cenę oferty należy ustalić jako ryczałtową (w myśl art. 632 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny) dla całego zakresu zamówienia na podstawie SIWZ, przedmiaru robót, wizji w terenie.
Cena nie ulega zmianie przez okres ważności oferty (związania ofertą). Cena nie będzie podczas wykonywania umowy podlegała aktualizacji (waloryzacji).
Wykonawca w cenie oferty powinien przewidzieć wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające wprost z przedmiaru robót, jak również nie ujęte w przedmiarze robót a niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia, mogące powstać w okresie wykonania przedmiotu zamówienia, w tym m.in.: koszty związane z zabezpieczeniem i oznakowaniem placu budowy, koszty poboru energii elektrycznej i wody na potrzeby budowy, koszty utrzymania bezpieczeństwa i higieny na terenie przyległym, na który budowa może oddziaływać, koszty zorganizowania zaplecza budowy, koszty robót porządkowych po zakończeniu inwestycji, koszty bieżącej obsługi geodezyjnej i archeologicznej, koszt zorganizowania i przeprowadzenia niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia, koszt wykonania dokumentacji powykonawczej (należy przekazać Zamawiającemu kosztorysy powykonawcze) oraz wszystkie inne koszty mogące powstać w trakcie realizacji zamówienia.
Przedmiar robót należy traktować jako materiał pomocniczy dla ustalenia ceny ryczałtowej zamówienia. Wykonawca wyceni wszystkie pozycje robót opisanych w przedmiarze robót. Pozycje, które nie będą wycenione, uzna się, że zostały wycenione w innych pozycjach w kosztorysie ofertowym. W cenach jednostkowych i całkowitej cenie oferty należy uwzględnić cła, podatki i inne należności płatne przez Wykonawcę. Cena całkowita będzie traktowana jako cena ryczałtowa, a przedłożony kosztorys ma jedynie znaczenie pomocnicze i orientacyjne w celu uwiarygodnienia ceny, dlatego pominięcie pozycji, dodanie innej pozycji (np. kalkulacji własnej), opisów, zawyżenia bądź zaniżenia liczby jednostek przedmiarowych nie wpłynie na prawidłowość sporządzenia kosztorysu, a Zamawiający uzna, że Wykonawca prawidłowo skalkulował wszystkie ilości niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, a cena ofertowa jest ceną kompletną.
Cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia należy przedstawić w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik do niniejszej SIWZ.
X. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:
CENA OFERTOWA - 100 %
liczona wg wzoru:
Cmin.
Cof. = x 100 pkt
Cof. bad.
gdzie:
Cmin - najniższa zaproponowana cena ofertowa brutto spośród ofert nie podlegających odrzuceniu,
Cof.bad. - cena ofertowa brutto badanej oferty.
Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.
Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, której zostanie przyznana najwyższa ilość punktów (z najniższą ceną).
W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, wezwie on Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w określonym terminie ofert dodatkowych.
Wykonawcy składający oferty dodatkowe nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych uprzednio ofertach.
Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty. Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
XI. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej SIWZ oraz danych zawartych w ofercie w terminie nie krótszym niż 5 dni od przekazania zawiadomienia o wyborze oferty faksem.
Zamawiający podpisze umowę z Wykonawcą, który przedłoży najkorzystniejszą ofertę.
W przypadku gdyby wyłoniona w prowadzonym postępowaniu oferta została złożona przez dwóch lub więcej Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający będzie mógł zażądać umowy regulującej współpracę tych podmiotów przed przystąpieniem do podpisania umowy o zamówienie publiczne.
Zamawiający niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zawiadomi Wykonawców podając w szczególności: nazwę (firmę), albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania Wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru, a także nazwy (firmy) albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną oferentom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację, uzasadnienie faktyczne i prawne wykluczenia Wykonawców, jeżeli takie będzie miało miejsce oraz informację o terminie, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego będzie mogła być zawarta. Zawiadomienie zostanie przesłane Wykonawcom na numer faksu podany w ofercie.
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie zamieszczone również w siedzibie Zamawiającego poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Zamawiającego: www.bip.grodek.pl.
O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
ubiegali się o udzielenie zamówienia - w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert,
złożyli oferty - w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenia zamówienia, Zamawiający na wniosek Wykonawcy, który ubiegał się o udzielenia zamówienia publicznego, zawiadomi o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia.
O miejscu i terminie podpisania umowy Zamawiający powiadomi wybranego Wykonawcę.
W przypadku, gdy okaże się, że Wykonawca, którego oferta została wybrana, przedstawił w niej nieprawdziwe dane lub będzie uchylał się od zawarcia umowy na warunkach wynikających z SIWZ, Zamawiający wybierze tę spośród pozostałych ofert, która uzyskała najwyższą ocenę, chyba że w postępowaniu przetargowym złożona była tylko jedna oferta lub upłynie termin związania ofertą.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca winien:
wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy zgodnie z pkt XVII,
ustalić wspólnie z Zamawiającym szczegółowy harmonogram realizacji robót,
dostarczyć Zamawiającemu kopie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie osób wymienionych w wykazie osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi.
XII. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, które służyć będzie pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, a jeżeli Wykonawca jest jednocześnie gwarantem również pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
Od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienia , w określonym terminie, przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 8 % ceny ofertowej (brutto) przedstawionej przez Wykonawcę.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone jest w jednej lub kilku następujących formach:
1) w pieniądzu, sposób przekazania: na konto Zamawiającego: BS w Białymstoku O/Gródek Nr 92 8060 0004 0390 0215 2000 0020;
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) w gwarancjach bankowych;
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
sposób przekazania: przekazać do siedziby Zamawiającego.
Zamawiający nie wyraża zgody na inne formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy z wyjątkiem określonych w niniejszej specyfikacji.
XIII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy
Postanowienia umowy zawarto w projekcie umowy, który stanowi załącznik do niniejszej SIWZ.
Dopuszcza się wprowadzenie zmian z zachowaniem obowiązujących przepisów jeśli:
zmiany takie są korzystne dla Zamawiającego w zakresie realizacji choćby części niniejszej umowy,
są konieczne dla prawidłowego wykonania zadania,
wystąpi konieczność wykonania zamówienia dodatkowego w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5, którego realizacja będzie miała wpływ na harmonogram i termin wykonania przedmiotu umowy (pod warunkiem sporządzenia protokołu konieczności przez strony umowy i inspektora nadzoru),
wystąpi konieczność dokonania zmian w harmonogramie rzeczowym organizacji i wykonania robót, w przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących koniecznością dokonania zmiany - m.in. w przypadku skrócenia bądź przedłużenia terminu prac ( pod warunkiem złożenia wniosku przez Wykonawcę, przedstawiona zmiana musi zostać zaakceptowane przez Zamawiającego),
wystąpi konieczność przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie ma lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w następujących przypadkach:
wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych, niemożliwych do przewidzenia przed zawarciem umowy, niezbędnych do prawidłowego wykonania podstawowego zamówienia i których realizacja wiąże się z potrzebą zmiany terminu wykonania,
zawieszenia realizacji robót przez Zamawiającego,
szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych,
wystąpienia innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny,
siła wyższa, np. wystąpienia zdarzenia losowego, wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć,
z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
(pod warunkiem złożenia wniosku przez Wykonawcę zawierającego wskazanie w/w okoliczności. Przedstawiona zmiana musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego.)
Gródek, dnia 09 czerwca 2016 r.
Zatwierdził
Kierownik KZB w Gródku
Mirosław Gryko
Metryka strony